Neunavitelné třetí oko lékaře. Pilulka Lab investuje do českého zdravotnického startupu CarebotNeunavitelné třetí oko lékaře. Pilulka Lab investuje do českého zdravotnického startupu Carebot

Je to pár měsíců, co Pilulka a StartupYard oznámili spuštění Pilulka Lab s cílem akcelerovat startupy v oblasti digitalizace zdravotnictví. První akvizicí je Carebot, projekt, který pomáhá lékařům k lepším diagnózám nejen z rentgenových snímků za pomoci umělé inteligence. 

Carebot dokáže lékaři během vteřiny se strojovou přesností doporučit, jaké nálezy se na rentgenových snímcích hrudníku vyskytují a zároveň i vyznačit ložiska onemocnění. Aplikace tak výrazně zvyšuje kvalitu diagnóz, dokáže odhalit i nálezy, kterých by si lékař v nemocničním provozu nemusel všimnout, a i díky tomu může pomoci zachránit životy, říká CEO a spoluzakladatel společnosti Carebot Daniel Kvak. 

Pilulka Lab se zaměřuje na podporu zdravotnických startupů ze střední a východní Evropy působící v oblastech umělé inteligence, blockchainu, lékařských dat, zdravotní péče a podpory aktivního života. Právě proto se Pilulka prostřednictvím svého akcelerátoru rozhodla vstoupit do společnosti Carebot, která nyní projde jejím tříměsíčním akceleračním programem.

“Pilulka je synonymem inovací ve zdravotnictví. Proto chceme podpořit projekty, které segment transformují a přinášet tak lepší péči lidem v regionu. Za několik měsíců jsme analyzovali přes 50 firem ze 14 zemí a s několika jsme v užším jednání. Máme radost, že Carebot je první mezi projekty, který se zapojí do akcelerátoru. Splňuje pro nás všechny parametry, aby mohl být extrémně úspěšný a mohl spustit revoluci v kvalitě diagnóz,” říká Martin Kasa, spoluzakladatel Pilulka.cz a Pilulka Lab. 

“Spojení s Pilulka Lab je pro nás zásadním milníkem posledních měsíců. Jejich zkušenost se zdravotním segmentem i expertíza v byznysu je nezpochybnitelná, těší nás, že nám v našem rychlém růstu i expanzi pomůže. Carebot bude moci o to dříve začít pomáhat v nemocnicích i ordinacích nejen v Česku, ale i po celém světě,” potvrzuje spoluzakladatel společnosti Carebot Matěj Misař.

Carebot je vyvíjen s lékaři pro lékaře. Z kvalitnějších diagnóz budou dle slov představitelů společnosti benefitovat pacienti i celý zdravotní systém. Zvýšení kvality diagnóz může znamenat podchycení nemocí v dřívějším stádiu a vyšší naději na uzdravení pacienta. Aplikaci Carebot bude po získání certifikace možné implementovat v jakékoliv nemocnici a ordinaci lokálně i globálně


Ambice společnosti míří ještě dále. “Analýza snímků hrudníku je teprve začátek. Už teď víme, že naše řešení můžeme škálovat na téměř jakákoliv screeningové řešení, která se provádí, a to nejen ta statická. Jednou bude Carebot pomáhat i u diagnóz z CT, magnetické rezonance nebo kolonoskopie,” dodává Daniel Kvak.

12/06/2021

Slide

Chcete si Carebot vyzkoušet?

Nahrajte RTG snímek hrudníku.

Nahrát snímky
cs_CZCzech