Carebot se podílí na novém inkubátoru Caelestinus!V Česku startuje nový startupový inkubátor, který se soustředí na dosud opomíjenou oblast zdravotnictví. Jmenuje se Caelestinus a stojí za ním Tomáš Studeník, který v Česku rozjel tuzemskou verzi konceptu FuckUp Nights. Z jeho nového projektu ale snad žádný další příspěvek do téhle série nebude.

Propojení zdravotnictví s technologiemi a umělou inteligencí je nadějným oborem, kterému se však zatím většina inkubátorů i investorů vyhýbala – například kvůli vysoké regulaci oboru. A právě to chce Studeník spolu se třemi partnery změnit.

„Jsme jediný inkubátor ve střední Evropě propojující čtyři naprosto různé partnery. Spolupracujeme přímo s IKEM, fakultou biotechnologického inženýrství ČVUT a americkou společností InterSystems, která projekt financuje,“ říká Studeník. Čtvrtým partnerem je jeho konzultační společnost Insane Business Idea.

Mezi hlasy, které budou začínajícím podnikatelům k dispozici, budou třeba i představitelé startupu Carebot Matěj Misař a Daniel Kvak, který je v letošním výběru Forbesu 30 pod 30.

„Nemáme desítky let zkušeností z oboru, ale zato jsme si prošli raketovým rokem se spoustou vítězství, ale i klopýtnutí a slepých uliček. A uděláme vše pro to, aby je nemusel absolvovat kdokoli jiný,“ říká k tomu Misař.

Spolu s Kvakem vyvinuli model neuronové sítě, který lékařům pomáhá s diagnózou například z rentgenu plic. „Před rokem se tady investoři hodně báli jít do zdravotnictví, teď se to postupně mění a pomoct tomu může i nový inkubátor,“ dodává Misař.

Na konci devítiměsíčního inkubačního programu, kterého se můžou startupy účastnit jak fyzicky, tak virtuálně, bude finální představení jednotlivých projektů v IKEM, kde si nápady přijdou vyslechnout investoři například z Pilulka Labu, Credo Ventures a další i mezinárodní aktéři.

Celý článek si můžete přečíst na webu Forbes.

03/23/2022

Slide

Chcete si Carebot vyzkoušet?

Nahrajte RTG snímek hrudníku.

Nahrát snímky
cs_CZCzech