Carebot na prestižním radiologickém kongresu ECR 2024

I tento rok se Carebot účastnil prestižního kongresu, který se každoročně pořádá v rakouské Vídni.

Evropský radiologický kongres (ECR) je událost, která je mezi odborníky považována za klíčovou platformu pro sdílení inovací a nejnovějších výzkumných poznatků v oblasti radiologie a zdravotnictví. Pro Carebot je ECR místo, kde můžeme ukázat svůj přínos v oblasti umělé inteligence (AI) ve zdravotnictví. Carebot, s jehož pomocí chceme transformovat způsob, jakým se provádí diagnostika a péče o pacienty, představil na ECR tři studie zaměřené na aplikaci AI ve zdravotnictví.

Toto je pro náš tým obrovský úspěch, neboť každá z těchto studií reprezentuje krok vpřed v našem poslání: zpřístupnit přesnější, rychlejší a efektivnější lékařskou péči pacientům po celém světě.

Letošní ročník Evropského radiologického kongresu byl také plný inspirativních setkání a přednášek. Jednou z nich byla i ta od českého Ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který je zároveň i profesor radiologie. Pan profesor zmínil potřebu zavedení AI do standartních lékařských postupů, ale zároveň zmínil i jistou obezřetnost. S jeho výrokem se ztotožňujeme i my i Carebotu. Protože věříme, že každá AI, která má být nasazena, by měla být vyhodnocována v rámci kvality a efektivity.

Právě rok 2025, bude rokem, kdy se AI stane standardem zdravotní péče.

Doporučené články

ocenění