Řešení Carebot AI CXR certifikováno

CAREBOT ZÍSKAL CERTIFIKACI ZDRAVOTNICKÉHO PROSTŘEDKU

Jsme vůbec první český AI startup, který obdržel MDR IIa certifikaci zdravotnického prostředku, a to v rekordním čase.

Velkou novinku sdělili zakladatelé Carebotu Matěj Misař a Daniel Kvak na tiskové konferenci před zraky prestižních médií a lékařů.

Na místě Carebot pořádal i panelovou diskuzi o přínosech AI v diagnostice. Mezi řečníky byli například MUDr. Jiří Gerold z Nemocnice Šumperk, MUDr. Jiří Fejfar, ředitel nemocnice AGEL Nový Jičín nebo Michal Šindler za Gain Ventures.

Digitalizace českého zdravotnictví naprosto selhala. Na nemocničních odděleních se nám hromadí spousta administrativní práce, na interně je to až 90% času, který nesouvisí s přímou léčbou pacienta. Carebot nyní využíváme jako první čtení a zvedá nám efektivitu práce až o hodinu,”

zmínil během diskuze MUDr. Ing. Vladimír Dvořák, náměstek pro zdravotní péči Nemocnice Příbram.

„Umělá inteligence je budoucnost. Carebot byl pro nás přirozená volba i z toho důvodu, že se jedná o českou firmu. A moc gratuluji k získání MDR certifikace. Momentálně jsme v rámci pilotního testování Carebotu a věřím, že naší spolupráci přetavíme i do běžného provozu v rámci sítí Agel,”

komentoval na eventu získání certifikace Jakub Fejfar, ředitel nemocnice AGEL Nový Jičín.

Certifikovaný systém Carebot AI CXR pro RTG hrudníku si mohli na místě lékaři také vyzkoušet a zároveň si vyslechnout i zkušenosti z reálné praxe s těmi, kteří už Carebot používají v testovacím provozu.

Dalším překvapením bylo oznámení uzavření investičního kola a potvrzení nasazení pilotního testování pro nové řešení Carebot AI MMG pro čtení mamografických snímků.

Jedná se o ohromující milník, který Carebotu otevírá dveře k novým možnostem, jak poskytovat inovativní péči v nemocnicích a zlepšovat kvalitu zdravotní péče nejen v Česku ale i Evropě.

Doporučené články

ocenění