Rentgen kostí

Nárůst počtu ošetření mezi lety 2008 a 2019

Zdroj

Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Duis pulvinar.

Počet lékařů se specializací v oboru radiologie

Zdroj

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce consectetuer risus a nunc. Nunc auctor. Sed elit dui, pellentesque a, faucibus vel, interdum nec, diam.

Efektivnější vyhodnocování rentgenů díky AI

Rentgeny muskuloskeletálního systému jsou nejčastěji prováděným skiagrafickým vyšetřením v nemocnicích a ambulantních zařízeních. Stovky snímků denně představují velkou zátěž pro vyhodnocující lékaře, což často vede k čekání na popis výsledků až několik hodin. V pohotovostních službách se kvalifikovaný radiolog často dostane ke snímkům až následující den.

Díky umělé inteligenci má lékař okamžitě k dispozici druhý názor, a to v jakoukoli denní či noční dobu. AI spolehlivě odlišuje fraktury nebo strukturální změny kostí, což zvyšuje efektivitu péče a umožňuje rychlejší přístup k léčbě pro pacienty s vážnými nálezy. AI také minimalizuje riziko přehlédnutí významných nálezů při vyšetřování velkého množství snímků.

Urychluje pracovní proces

Lékaři jsou díky umělé inteligenci schopní číst snímky až o 33 % rychleji.

Lepší schopnosti správné diagnózy

AI může dopomoci lékařům správně určit jak pozitivní a negativní nálezy, tak falešně pozitivní a negativní nálezy. To dopomáhá správné diagnostice a šetří nejenom čas pacientů a lékařů, ale i finance zdravotnímu systému.

Možnost jednoduché implementace

AI nemusí vyžadovat nákup žádného další zařízení a je technicky možné ji zabudovat do již existujících systémů používaných v nemocnicích (např. PACS).

Spolupráce

Jsme otevřeni spolupráci s lékaři, nemocnicemi i zdravotním systémem. Naším cílem je přinést do zdravotnictví tolik potřebnou práci s daty. Zajímá vás zavedení umělé inteligence do zdravotnictví? Kontaktujte nás.

Chci vědět více